MELAMAJAVAT RY

 

Yhteystiedot

 

MELAMAJAVIEN VAJA

Melamajavien vaja sijaitsee Hevosluodontien päässä, noin kolmen kilometrin päässä Porin keskustasta. Vaja palvelee vuokraajia kesä-elokuussa.

Melamajavien melontavaja
Hevosluodontie, 28100 Pori
050 5208 033 (vajan aukioloaikoina)

Vajan sijainti kartalla »

VAJAN AUKIOLOAJAT 2024  

Kesä-elokuussa maanantaisin naistenmelonnat (alaikäraja 18 vuotta).

Lähtö vesille klo 17.30. Jäsenille ilmainen, ei-jäsenille kajakin vuokrahinta.

 

VUOKRAUKSET 4.6.-11.8.2024

MAANANTAINA EI VUOKRAUSTA!                     

TIISTAI ................12-20

KESKIVIIKKO.......12-20

TORSTAI............... 12-20               

PERJANTAI...........11-18               

LAUANTAI............11-16

SUNNUNTAI........12-16

HUOMIO! 13.-14.7. EI VUOKRAUSTA! Maratonmelonnan SM-kisat Porissa.

 

Kajakin palautus 15 min ennen sulkemisaikaa. 

Vajapuhelin 050 520 8033 (aukioloaikoina) 

www.melamajavat.fi 

 

Aikuiset 10 €, nuoret (alle 20-v) 5 €. Melonta-aika 2 h. Alle 12-vuotiaat lapset vain aikuisen seurassa.

Emme ota varauksia etukäteen. 

Ryhmämelotukset: 

Voit varata ryhmämelotuksen joko nettisivuilla olevalla lomakkeella  (vuokraukset, ryhmämelotukset) tai Rauno Hieta-Koivisto p. 044 563 5324. Hinta 15 €/hlö.

HALLITUS 2024

Seuran yleinen sähköposti on info@melamajavat.fi.

Puheenjohtaja Liisa Nummelin liisa@melamajavat.fi 044 712 7292
Varapuheenjohtaja Markku Savolainen markku@melamajavat.fi 050 378 2653
Sihteeri, tiedottaja Johanna Suovaara johanna@melamajavat.fi 040 535 6535
Rahastonhoitaja Minna Salo minna@melamajavat.fi  
Jäsensihteeri Oona Isoviita oona@melamajavat.fi 044 742 4635
Kalusto Jani Kallioinen jani@melamajavat.fi  
Vaja      
Melontavaraukset Rauno Hieta-Koivisto rauno@melamajavat.fi 044 563 5324
Hallituksen jäsen Masi Rosendahl masi@melamajavat.fi  
Hallituksen jäsen Maija Rosenqvist maija@melamajavat.fi 045 188 8045
Hallituksen jäsen Emmi Puputti-Vehkalahti    


 
       
       

 

 

 

 

 


KRIISITILANTEET

Kriisitilanne voi olla esimerkiksi onnettomuus seuran tapahtumissa tai vuokraustilanteissa, tai murtotapahtuma vajalla. Kriisitilanteessa ota yhteyttä seuraaviin henkilöihin:

• Liisa Nummelin, puheenjohtaja: 044 7127292
• Markku Savolainen: 050 3782653 
 

 
Päivitetty 6.7.2024

OSALLISTU JA VAIKUTA

Toimintamme pyörii pääasiassa vapaaehtoistyöllä, rakkaudesta lajiin! Tule mukaan jäsentoimintaan ja vaikuta seuran kehitykseen. Voit myös jättää meille palautetta ja kehitysideoita. Siirry palautelomakkeelle »


YHTEYSTIEDOT

Hevosluodon melontavaja
Hevosluodontie, 28100 Pori (tien päässä)
Puh. 050 5208 033 vajan ollessa auki

Siirry yhteydenottolomakkeelle »


AUKIOLOAJAT

Vaja on avoinna vuokraajille kesäkuusta elokuuhun. Jäsenenä voit lunastaa avaimen ja hyödyntää vajaa ympäri vuoden.

Aukioloajat yhteystiedot-sivulla »


FACEBOOK

Jäsenillä on Facebookissa oma ryhmä, jossa voit etsiä seuraa melontaretkille sekä suunnitella retkiä ja tapahtumia.

Mennäänkö melomaan -ryhmä »