MELAMAJAVAT RY

« Edellinen | Seuraava »

KUUTAMOMELONTA 12.8.2022

Julkaistu 12.8.2022, päivitetty 19.2.2023
 

PERUTTU!

Perjantaina 12.8.2022 Kuutamomelonta joella

Kokoontuminen klo 20.30 Melamajavat ry:n toimipaikkaan Hevosluodon siirtolapuutarhan takana olevan ison vajan edustalle. 

Ennen lähtöä kaikille osallistujille annetaan lyhyt opastus melonnasta ja valitaan kullekin sopivat välineet. Kajakkien vuokra (5 €/lapsi ja 10 €/aikuinen) maksetaan paikan päällä. Retkellä melotaan otsalamppujen valossa Kokemäenjoella. Säävaraus (tuuli)! Retkelle pukeudutaan sään mukaisesti ja mukaan kannattaa varata pienehkö reppu, johon voi pakata mm. vaihtovaatteet, juomista ja omat eväät. Henkilökohtaiset varusteet (varavaatteet, matkapuhelin, kamera, yms.) kannattaa pakata vedenpitävästi. Mukaan otetaan myös otsalamppu.

Retken vetäjälle pyydetään ilmoittamaan, jos jollakin henkilöllä on terveydellisiä riskitekijöitä (esim. diabetes). Retkelle otetaan max. 20 henkilöä ilmoittautumisjärjestyksessä. Ilmoittautuminen ma 16.8. klo 9.30 - to 19.8. klo 15.00: Kuutamomelonta Kokemäenjoella

MeMan jäseniä toivotaan mukaan talkooavuksi auttelemaan retken onnistumisessa!

 

 
Päivitetty 19.2.2023

OSALLISTU JA VAIKUTA

Toimintamme pyörii pääasiassa vapaaehtoistyöllä, rakkaudesta lajiin! Tule mukaan jäsentoimintaan ja vaikuta seuran kehitykseen. Voit myös jättää meille palautetta ja kehitysideoita. Siirry palautelomakkeelle »


YHTEYSTIEDOT

Hevosluodon melontavaja
Hevosluodontie, 28100 Pori (tien päässä)
Puh. 050 5208 033 vajan ollessa auki

Siirry yhteydenottolomakkeelle »


AUKIOLOAJAT

Vaja on avoinna vuokraajille kesäkuusta elokuuhun. Jäsenenä voit lunastaa avaimen ja hyödyntää vajaa ympäri vuoden.

Aukioloajat yhteystiedot-sivulla »


FACEBOOK

Jäsenillä on Facebookissa oma ryhmä, jossa voit etsiä seuraa melontaretkille sekä suunnitella retkiä ja tapahtumia.

Mennäänkö melomaan -ryhmä »