MELAMAJAVAT RY

Retket ja kurssit

 

MELAMAJAVIEN RETKI- JA KOULUTUSKALENTERI 2025

Retkien ja kurssien sisältö sekä ilmoittautumisohjeet julkaistaan lähempänä ajankohtaa. Muutokset mahdollisia. Melamajavien omat retket ovat tarkoitettu Melamajavien jäsenille. Kaikille avoimille retkille ja kursseille tulee ennakkoilmoittautuminen (paikkoja rajoitetusti).

TULOSSA:

26.9.2025 Pimeämelonta Kappelista, vetäjä Annika Mäkinen (Melamajavien jäsenille) Melamajavat - PIMEEMELONTA KAPPELISTA 26.9.2025

4.10.2025 Tyrniretki, vetäjä Päivi Rinne (Melamajavien jäsenille)

18.10.2025 Patikkaretki Pohjois-Satakunta, vetäjä Liisa Nummelin (Melamajavien jäsenille)

29.11.2025 Pikkujoulumelonta kappelista, vetäjä Masi Rosendahl (Melamajavien jäsenille)

 

 
Päivitetty 15.9.2025

OSALLISTU JA VAIKUTA

Toimintamme pyörii pääasiassa vapaaehtoistyöllä, rakkaudesta lajiin! Tule mukaan jäsentoimintaan ja vaikuta seuran kehitykseen. Voit myös jättää meille palautetta ja kehitysideoita. Siirry palautelomakkeelle »


YHTEYSTIEDOT

Hevosluodon melontavaja
Hevosluodontie, 28100 Pori (tien päässä)
Puh. 050 5208 033 vajan ollessa auki

Siirry yhteydenottolomakkeelle »


AUKIOLOAJAT

Vaja on avoinna vuokraajille kesäkuusta elokuuhun. Jäsenenä voit lunastaa avaimen ja hyödyntää vajaa ympäri vuoden.

Aukioloajat yhteystiedot-sivulla »


FACEBOOK

Jäsenillä on Facebookissa oma ryhmä, jossa voit etsiä seuraa melontaretkille sekä suunnitella retkiä ja tapahtumia.

Mennäänkö melomaan -ryhmä »